Ekopodujatie

V roku 2009 architekti Tomáš Žáček a Soňa Pohlová priniesli návrh na prenosné ekologické bývanie pod názvom Ecocapsule. Po niekoľkých rokoch postupného plánovania a vývoja ho v roku 2014 prihlásili ako starput na Websummit v Dubline. Veľká odozva ich motivovala investovať vlastné peniaze do výroby prototypu. Od tohto momentu sa spustila lavína záujmu z celého sveta.

Pozývame Vás na 149. ekopodujatie pod názvom Ecocapsule: Neočakávaná cesta, ktoré sa bude konať dňa 3. júna 2019 o 14.30 hod. v priestoroch Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši na Ul. Školskej 4.

Ecocapsule je mobilný, energeticky sebestačný a inteligentný smart domček poháňaný vetrom a slnečnou energiou. Rieši otázky bývania na hranici medzi civilizáciou a prírodou bez zanechania uhlíkovej stopy. Umožňuje ľuďom bývať na odľahlých miestach mimo inžinierskych sietí pri zachovaní vysokej miery komfortu. Ecocapsule je možné využiť napríklad ako chatu, pop-up hotel, karavan, hauseboat, výskumnú stanicu ale ponúka aj mnohé ďalšie možnosti využitia. 

Príďte sa zoznámiť s týmto zaujímavým fenoménom, z ktorého sa počas desiatich rokov stal zo súťažného návrhu momentálne najznámejší slovenský produkt v zahraničí. Na svojej dlhej ceste si projekt prešiel rôznymi veľkými úspechmi i drobnými neúspechmi, no v súčasnosti je názov Ecocapsule synonymom pre ekologický, inovatívny a sebestačný dom.